Postępowanie w chwili kolizji bądź wypadku drogowego

Jak się zachować po wypadku drogowym – pomoc drogowa

Świat niestety jest wypełniony mnóstwem różnych wypadków. Mają miejsce one częstokroć w różnych branżach. Transport jest przepełniony tego rodzaju przykrych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z bardzo często występujących. Ofiarami takich wypadków najczęściej są kierowcy samochodów, pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, osoby podróżujące rowerami, robotnicy pracujący na drogach. Właściwie każdy kto włącza się w ruch drogowy jest po części narażony na różnego typu zagrożenia, dlatego też na drodze panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W przypadku zdarzenia potrzebna jest pomoc drogowa. Podstawowym celem pomocy drogowej jest głównie przewóz oraz holowanie samochodów które uległy usterce lub kolizji. Przewożą oni samochody do warsztatów samochodowych, ubezpieczalni albo różnorakich pozostałych miejsc wskazanych przez właścicieli danego pojazdu.

Na czym polega holowanie

Autoholowanie polega na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu profesjonalnych samochodów – tak zwanej lawety. Pojazdy tego typu są wyposażone w żółte sygnały ostrzegawcze, należy je też zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Bardzo często użytkuje się takiej specjalnej platformy którą opuszcza się do poziomu drogi a samochód wciąga się przy pomocy spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Lina stalowa jest w stanie udźwignąć samochód ważący dosłownie kilka ton. Specyfika wypadków i kolizji, które często potrafią zaskoczyć nas swoją formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do nieustającego rozwijania się oraz powiększania swoich własnych możliwości.

Polecamy http://kazauto.pl/aktualnosci/

Pierwsza pomoc – jak zachować się w razie kolizji

Na naszym świecie dzieją się dziwne i trudne do okiełznania wypadki drogowe, które z postępującą cywilizacją i technologią bardzo ciężko zminimalizować. Uczestnicząc w wypadku musimy zachować opanowanie oraz zawsze mieć przy sobie numer kontaktowy do pomocy drogowej. Oczywiście nigdy nie mamy pojęcia co może się przydarzyć, w szczególności kiedy jedziemy w dalszą podróż. Należy pamiętać, że w sytuacji wypadku nie możemy pod żadnym pozorem przestawiać samodzielnie swojego samochodu. Jedyne co można zrobić (jeśli posiadamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce specjalnym trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Następne kroki naszego postępowania to oczywiście zawiadomienie policji, pogotowia – jeśli jest taka potrzeba oraz jeśli zdołamy to udzielamy pierwszej pomocy potencjalnym poszkodowanym.

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.