Pomoc prawna – kiedy warto z niej skorzystać?

Bezspornie żyjemy w państwie prawa. Co to oznacza, poza bezpieczeństwem i jasno wyznaczonymi regułami społecznymi? Otóż oznacza to ogrom biurokratycznych rozporządzeń, na jakich normalny obywatel się nie zna.

Nieznajomość prawa nie tłumaczy jego nie przestrzegania

Skutkiem tego także należałoby zaznajomić się z podstawowymi przepisami, jakie nas dotyczą w większości wypadków, zaś na wszelki wypadek mieć pośród znajomych kogoś, kto z racji wykonywanego zawodu orientuje się w nich na bieżąco. Ewidentnie odnajdą się sceptycy, którzy zakomunikują, że znajomość z prawnikiem lub przedstawicielem jakiegoś podobnego zawodu przydaje się tylko przestępcom, pomimo tego nic znacznie bardziej fałszywego. Najprostszym przykładem może być prawnik gorzów. Nie ma możliwości, by nie skorzystać z jego usług przez całe swoje życie.

Rady, których udziela, przydają się częściej aniżeli możemy podejrzewać.

Pierwszą sytuacją tego typu jest sztampowa procedura w czasie sprzedaży lub kupna domu, mieszkania bądź innej nieruchomości. Mówiąc szczerze – nie da się tego uczynić bez udziału notariusza. Należałoby jednak wcześniej udać się do niego po poradę, bo może nam podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu oraz jak formalnie rozwiązać kwestie, które są tylko umową ustną. Wiadomo, że tam gdzie jest jedno prawo, istnieje tysiąc interpretacji. Podobnie jest na przykład z prawem spadkowym. Niby wszystko jest oczywiste oraz wyraziste, jednakże nie zawsze jest tak do końca, a jeżeli chodzi o nasze dyspozycje z założenia będzie już za późno, abyśmy byli w stanie interweniować. W jaki sposób to należy rozumieć? Otóż stworzona przez nas ostatnia wola może być wyrażona w dowolny sposób. Problem się zaczyna, gdy ktoś po opisującej nas śmierci się z nią nie zgadza. Przepisy przepisami, lecz jedynie kancelaria notarialna może nam zapewnić testament, którego nikt nie obali. Poza tym, że nasza idealna ostatnia wola będzie miała charakter dokumentu prawnego, to uzyskamy pomoc przy pisaniu tegoż. Dzięki temu nie będzie tam dyspozycji niejasnych, ani takich, które są niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Zobacz więcej na: dobry adwokat gorzów

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.