miejsce gdzie zdobyć deski kitesurfingowy

Kite Surfing — sport ekstremalny, jedna z odmian surfingu, nawiązujący technicznie do windsurfingu, jednak wyróżnia się drastycznie w sposobie i prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę prowadzi się coś na wzór jak podczas pływania na falce, na krawędzi dynamicznie ostrząc pod wiatr, w windzie zarazem deska prowadzona jest płasko po tafli wody.

Kiteboarding uprawiany jest zarówno na śródlądziu jak i wyspach.

W Polsce Kitesurfing najczęściej można zobaczyć w województwie zachodnio pomorskim nieopodal Świnoujścia i Szczecina oraz w okolicy zatoce w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Rewy.

Sprzęt do kitesurfingu

Bar do kitesurfingu – zazwyczaj wytworzony ze stopów lekkich metali lub węgla, Przymocowane są do niego 4 ech lub 5 lineczek o wielokści rzędu kilkudziesięciu metrów, linek de powera, zamontowanej do regulacji siły kajta oraz Chicken Loopa, jest topętla trzymająca bar kite do trapezu.

DESKI KITE

Deski do kitesurfingu wytwarzane z przeznaczeniem do kitesurfingu posiadają wielkośc od 1 do 2 m.

TYPY DESEK DO KITE

TwinTip – deski kite pozwalające na halsowanie w obu kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają podobnie

Deska Wave – deski te zarysem podobne do deseczki surfingowe, rozbudowane w tzw. mocowania na stopy – paseczni zapewniające przyczepnośc deski z nogami kitesurfera.

Polecane do surfowania na fali, rejsów oraz rekrdów szybkości.

Deski kite pływają samoistnie na wodzie, jednak podtapiają się pod ciężarem kitesurfera. W Czasie halsowania utrzymują się na wodzie dzięki mocy ciągnącego latawca. Konkretny wygląd, szerokość i wyporność wybiera się do ciężkości, stylu i upodobań kitesurfera.

Latawiec, jest to źródło energii napędowej, może mieć powierzchnię od 4m do 20m -(rozmiar podawany jest zazwyczaj na bocznej części kajta podany w m2).

Im większy lataiwec kite, tym mocniejsza jego moc. Doświadczeni riderzy posiadają 3-4 latawce w wielu rozmiarach i używają ich w zmiennych warunkach wiatrowych. Znacznie większy latawiec kite zazwyczaj używają kitesurferzy cięższcy i ci gdy wiatr jest słaby, latawic mniejszy – riderzy lżejsi, i gdy wiatr są bardzo silne. Takie dobranie latawca pomaga zachować właściwe bezpieczeństwo.

Sklep ze sprzętem kitesurfingowym: Kitesurfingsklep.pl

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.