Staliśmy się uczestnikami historii. W niedzielę wystartowały pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, mogą całkowicie odmienić los krypotowalut. Oto bitcoin wszedł oficjalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak wysokie, że dwa razy niezbędne było zatrzymać handel z powodu osiągnięcia limitów zmian cen.

Cboe Global Markets umieściła transakcje terminowe na bitcoiny. Dlatego też, ta grupa giełd z Chicago, zostanie pierwszą, która dopuści do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu z własną ofertą ruszy CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do wprowadzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady dotyczące przyszłej wartości bitcoina, która zostanie określana na podstawie notowań na giełdzie Gemini, założonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu uważa, że te futuresy utworzą drzwi na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno Wall Street, jak i inwestorów jednostkowych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj z rana handel transakcjami bitcoina po wzroście o 10 proc., a później o 20 %. Przerwy trwały kilka minut, co miało przynieść moment na oprzytomnienie inwestorom.

Debiut transakcji przesunął także wartość BTC. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o koło 20 proc. Holger Zschaepitz, redaktor ekonomiczny “Die Welt”, zauważa nawet, że wirtualny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla millenialsów. W czasie gdy kalkulacja kryptowaluty rosła, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

vCała przygoda bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Warto zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty, w śród wielu platform umożwliwaijacych inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i równocześnie intuicyjna giełda umożliwiająca kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH, LTC, LSK oraz innych kryptowalut. Od utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągneła międzynarodowy sukces wyłącznie z Polskim kapitałem. Podsumowując Giełda BitBay jest znakomitą platformą aby zacząć przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty.

Zobacz więcej na: Bit-Bay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here