Każdy człowiek ma prawo do odszkodowania

Każdy posiada prawo do odszkodowania

W zgodzie z naszym polskim prawem a dodatkowo powiązanymi przepisami Unii Europejskiej, absolutnie każdy, kto stał się ofiarą, czy też jest poszkodowany w jakiś sposób lub czuje się poszkodowany, niezwłocznie przysługuje prawo do tego odszkodowania na absolutnie każdym polu i zakresie wydarzeń, relacji i czynności, jakie są następstwami poniesionej szkody. Kwestia odszkodowań w szczególności po wypadkowych jest dosyć trudna, ponieważ niby z jednej strony jest sprawą która wynika z kwestii ubezpieczenia, jednakże z innej sprawą poczucia krzywdy w formie uszczerbku na ciele i zdrowiu. Niewątpliwie takie odszkodowanie przysługuje absolutnie każdemu, kto jest pokrzywdzony. Przypuśćmy, że kierowca auta potrącił pieszego, który jak na złość nie był ubezpieczony i całą winę za ten przykry incydent z udziałem pieszego ponosi bez wątpienia kierujący pojazdem. W takiej sytuacji odszkodowanie powypadkowe należy się pieszemu, który ucierpiał w wypadku i może to być odszkodowanie jednorazowe zależnie od skali procentowej uszczerbku na zdrowiu a dodatkowo stałe odszkodowanie jako renta przyznawana nawet do końca życia wypłacana wprost osobie poszkodowanej z powodu poważnego inwalidztwa które zostało spowodowane uszkodzeniem ciała na wskutek wypadku z udziałem auta. Z kolei inna także bardzo nietypowa sytuacja, w momencie kiedy dochodzi do kolizji dwóch aut i poszkodowany nie posiada ważnego ubezpieczenia, czyli ubezpieczenia obowiązkowego auta a ponadto żadnego ubezpieczenia na życie. Równie w tej okoliczności mimo braku ubezpieczenia osoby poszkodowanej, to należy się mu odszkodowanie, jednak w tej sytuacji musi obowiązkowo nastąpić dochodzenie tego typu odszkodowań, dlatego że nieodzownie osoba ta złamała prawo, poruszając się autem bez posiadania obowiązkowego ubezpieczenia i choć sprawa ta wygląda na zrozumiałą, to takie odszkodowanie niestety może być niższe, a jego droga do zakończenia sprawy o wiele dłuższa i znacząco kręta. W różnego typu sprawach ubezpieczeniowych o dochodzenie przysługujących odszkodowań przy bardziej złożonych przypadkach spór i prawa do uzyskania odszkodowania powypadkowego oraz jego sumy finalnie decyduje stosowny sąd. Choć odszkodowania są wypłacane bez jakiegokolwiek kłopotu nieomalże natychmiast, gdy jest potwierdzony sprawca, który został wcześniej ukarany przez policję i jest wydana postanowienie o jego karze, to sama wielkość tych odszkodowań jest różna. Często są to awarie pojazdów powstałe w czasie kolizji. Poszkodowany wycenia szkodę swojego auta w autoryzowanym salonie samochodowym oraz z wyceną zgłasza się do placówki ubezpieczeniowej, jest także możliwość wyceny poniesionej szkody u mechanika samochodowego. Według takiej wyceny powinniśmy dostać określoną kwotę na naprawę usterki pojazdu.

Przy czym jak będzie już naprawiona ta usterka czy na pewno dokładnie będzie naprawione to, co właściwie powinno?

niestety nie do końca może być to kompatybilne z prawdą. Bywa bardzo często praktykowane, że wymienia się niby zderzak na zupełnie nowy, jednakże ostatecznie jest to ten sam, ale zaszpachlowany oraz pokryty farbą, choć ostateczna faktura wskazuje na wymianę na nowy detal. To wyłącznie pewien przykład nieuczciwego naprawienia awarii, tym obszarem musi zajmować już odpowiednia służba, jednakże w ogóle nikt tego nie kontroluje i dlatego takie przestępstwo nie jest niczym nowym w Polsce. Liczy się jedynie złapanie i ukaranie odpowiedniego sprawcy, wypłata należnego odszkodowania a także naprawienie usterki, która w rzeczy samej wcale nie musi być warta tyle na ile, została wyceniona.

Sponsorowane przez:

+ posts

Paulina Gajewicz to utalentowana redaktorka internetowa, która posiada niezwykłe umiejętności pisarskie oraz pasję do tworzenia wartościowych treści dla swoich czytelników. Zdobyła bogate doświadczenie dzięki pracy w różnych firmach i agencjach marketingowych, co pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu copywritingu, SEO oraz marketingu internetowego.

Jej blog internetowy to prawdziwy skarbnica wiedzy na temat biznesu, marketingu oraz lifestyle'u. Paulina specjalizuje się w tworzeniu treści skierowanych do kobiet, które poszukują inspiracji, porad oraz motywacji do rozwoju swoich karier i życia osobistego.

Jej artykuły cechuje profesjonalizm, dbałość o szczegóły oraz oryginalne podejście do tematu. Paulina nie boi się podejmować trudnych tematów i stara się dotrzeć do sedna każdej sprawy, aby czytelnicy otrzymali rzetelną informację i wartościową wiedzę.

Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz umiejętnościom Paulina zyskała rzeszę wiernych czytelników, którzy doceniają jej pracę i podejście do tematu. Jej blog to nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, ale również platforma wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Paulina Gajewicz

Paulina Gajewicz to utalentowana redaktorka internetowa, która posiada niezwykłe umiejętności pisarskie oraz pasję do tworzenia wartościowych treści dla swoich czytelników. Zdobyła bogate doświadczenie dzięki pracy w różnych firmach i agencjach marketingowych, co pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu copywritingu, SEO oraz marketingu internetowego. Jej blog internetowy to prawdziwy skarbnica wiedzy na temat biznesu, marketingu oraz lifestyle'u. Paulina specjalizuje się w tworzeniu treści skierowanych do kobiet, które poszukują inspiracji, porad oraz motywacji do rozwoju swoich karier i życia osobistego. Jej artykuły cechuje profesjonalizm, dbałość o szczegóły oraz oryginalne podejście do tematu. Paulina nie boi się podejmować trudnych tematów i stara się dotrzeć do sedna każdej sprawy, aby czytelnicy otrzymali rzetelną informację i wartościową wiedzę. Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz umiejętnościom Paulina zyskała rzeszę wiernych czytelników, którzy doceniają jej pracę i podejście do tematu. Jej blog to nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, ale również platforma wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.