1500 zł na mieszkanie. Kto może zyskać dopłatę? Nowy projekt rządu dopłat do wynajmowanych mieszkań

1500 złotych dopłaty do wnętrza. Nowy pomysł rządu na plan dopłat do utrzymań. Kto będzie mógł wykorzystać z programu 1500 plus do miejsca. Dopłaty do pomieszczeń według nowego pomysłu, kto skorzysta z dopłaty do wynajmowanego mieszkania.

Koronawirus: dopłaty do opłat mieszkaniowych nawet 1.500 zł. Komu a skoro?


Będzie dopłata do czynszów. Mogą na nią czekać ci, którzy wskutek epidemii stracili dochód. Sprawdź, o jakie mieszkania pracuje także jak wtedy będzie działać.

Rząd myśli w niniejszy rób pomóc najemcom mieszkań, jacy nie mają kapitałów na opłacenie czynszu oraz pozostałych składników opłat mieszkaniowych, bowiem z względu epidemii utracili zarobek.

Koronawirus: nie być cię na wynajem mieszkania? Rząd pomoże ci nawet 1.500 zł miesięcznie.

Dopłaty do pomieszczeń: kiedy i ile
Dopłaty mieszkaniowe ciągną się zacząć 1 lipca 2020 r., tylko będą wyliczane z mocą wsteczną – od chwili wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, więc od 13 marca.

Będą dotyczyć wszystkich użytkowników, czyli korzystających z mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych oraz wynajętych z osób prywatnych lub firm.

Dotacje mogą wynieść miesięcznie do 1.500 zł. Jednak by te środki otrzymać, trzeba będzie wykonać warunki nie tylko finansowe, ale związane z metrażem mieszkania.

Dopłaty mieszkaniowe: gdy zatem się odbędzie?
Najemca chcący wziąć spośród poradzie państwa, będzie musiał najpierw wystąpić o przyznanie dodatku mieszkaniowego do urzędu miasta lub ośrodka pomocy społecznej na podstawie Ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Gdyby go osiągnie, dodatek ten pokryje część wydatków mieszkaniowych, a resztę pokryje dopłata z państwa.

Dopłata taka będzie przysługiwać przez 6 miesięcy, bo na tyle przyznaje się warunkujący ją dodatek mieszkaniowy.

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy


Żeby dostać od państwa dopłatę do mieszkania, najpierw trzeba otrzymać od gminy dodatek mieszkaniowy. Ten a można pobrać, kiedy się spełni trzy poniższe warunki.

  • Tytuł prawny do pokoju: najem, podnajem, spółdzielcze prawo.
  • Dochód na osobę w polu jednoosobowym do 175 proc. najniższej emerytury – w 2020 r. istnieje obecne 2.100 zł brutto, a w wieloosobowym 125 proc. – 1.500 zł brutto (gdy zarobek jest piękniejszy, nadwyżka obniża dodatek o tę liczbę).
  • Normatywny metraż: dla pojedynczej osoby do 35 mkw., dla dwóch 40, trzech – 45, czterech – 55, pięciu – 65 mkw.

Atutem jest robienie dopłaty mieszkaniowej wstecz. Minusem – biurokracja: trzeba udokumentować, że się spełnia wymagania przyznania dodatku poprzedzającego dopłatę.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.